Чекаме десетка против Лихтенштајн, пред 25 години броевме до рекордни 11 (Видео)

Имаме 9 победи и едно реми против ривалот со којшто вечерва играме од 20.45 часот во Вадуз, а Лихтенштајн секогаш ни е во добри спомени по најубедливата победа од 11:1 во нашата фудбалска историја.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *