Челичниот Мајк најави „Лига само за легенди“ и ја потврди првата борба

Мајк Челичниот Тајсон го потврди својот камбек во рингот по 15 години пауза. Тајсон во септември ќе ги одмери силите со Рој Џоунс џуниор, поранешен боксер во неколку категории и освојувач на сребрен медал на ОИ во Сеул 1988 година.

Ревијалниот спектакл во Калифорнија, кој се презентира под името „Лига само за легенди“, ќе трае до осум рунди, додека на настанот ќе има и борби меѓу боксери и ММА борци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести