Челзи е сигурен полуфиналист, го остави Порто на нула на сите мечеви како домаќин

Клубот од Лондон има огромна предност од 2:0 пред реваншот вечерва од 21 часот и има одлична традиција, иако денеска ќе биде условно домаќин на „Рамон Санчес Писхуан“ во Севилја.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *