Черкаси го промовира Матеј Ангелов како најново засилување во тимот

Украинскиот клуб ЛНЗ Черкаси го промовира младинскиот македонски репрезентативец Матеј Ангелов како ново засилување. Работнички го потврди трансферот и му посака сѐ најдобро на својот досегашен фудбалер.

Матеј Ангелов заминува на едногодишна позајмица, со опција за комплетно откупување на неговиот договор од Работнички.

 

- Оглас -

Најнови вести