Чесите пресилни, нов пораз за македонските одбојкари во европската Златна лига

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија претрпе очекуван пораз од Чешка во второто коло на Европската Златна лига.

Вечерва во салата „Парк“ во Струмица, Чесите триумфираа со 3-0 во сетови, резултатот по сетови беше 25-16, 25-16 и 25-16.

После две кола, Македонија има два порази, а сега следува меч со Азербејџан (Азербејџанците не освоија сет во првите две кола) на 25-ти мај и тоа е дуел кој популарните Спартанци може да го добијат, како и оној со Белгија еден ден подоцна.

- Оглас -

Најнови вести