Четири „зицери“ и еден понеизвесен меч на хартија се играат вечерва во НБА (Фото)

Пет натпревари се играат доцна вечерва во кошаркарската НБА-лига, а на четири од нив има големи фаворити за победа, додека само на една средба се очекува да биде понеизвесно.

Ова е одлична прилика за обложувачите кои сакаат да играат на помали квоти.

Секако, тука е и богатата понуда да погодите кој играч колку поени ќе постигне. На листата се и ѕвездите Адетокумбо, Јокиќ, Букер, а многу поени се бараат и од Гилџиус Александер, Бриџис, Сијакам, Фокс…

- Оглас -

Најнови вести