Четка го обои Олимпјакос во победнички бои, се насмевнува финале во Купот

Поранешниот македонски селектор Чедомир Јаневски одлично го предводи тимот од Никозија, а победата од 4:2 денеска против АЕЛ е добра најава дека ќе има можност да биде битка за пехар во Кипар.

Слични вести...