Четворица Македонци во супер понудата на Sport Life од 51 ракометари за плус-минус голови (Фото)

Денеска на ракометниот Мундијал во Полска и Шведска се играат шест меча од втораа фаза по групи и два меча од таканаречениот „Президент куп“, а во Sport Life може да се обложите на дури 51 различни ракометари за кои може да погодувате колку голови ќе постигнат.

Македонија од 18 часот игра против Тунис во „Президент купот“ кој е разигрување за 25-то до 32-ро место. Од нашите репрезентативци, на менито се Манасков, Кузмановски, Талески и Пешевски.

Инаку, во понудата на Sport Life има огромен ферман со имиња и презимиња, изборот на ракометари што можат да се играат е феноменален, ваше е да процените кој ќе оди во плус, кој во минус од зададената граница.

- Оглас -

Најнови вести