Австријците го паметат како врвен стрелец, но тој е песимист: Не очекувам успех на ЕП, атмосферата е лоша

Со 28 гола е четвртиот најдобар стрелец во историјата на австриската фудбалска репрезентација и вели дека очекува тежок турнир за нашиот прв ривал

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *