Чудо од дете во Гана даде невиден гол, дефинитивно кандидат за „Пушкаш“, веднаш се јавија Манчестер и Јуве (Видео)

Асанте има 15 години, а неговиот гол може да стане антологиски и да му донесе мегатрансфер.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *