Да се наежиш – Пандев со емотивно видео стави крај на богатата фудбалска кариера (ВИДЕО)

Горан Пандев и официјално стави крај на својата пребогата фудбалска кариера. Македонската фудбалска легенда со емотивно видео се збогуваше од бубамарата.

Неколку познати фудбалски имиња му коментираа и на објавата на социјалната мрежа на „Инстаграм“.

Гоче, кој веројатно е нашиот најдобар фудбалер во историјата, имаше блескава кариера играјќи за Интер, Наполи, Лацио, Џенова, Парма, Галатасарај. А, секако, круна на кариерата беше настапот со Македонија на последното ЕП.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19)

- Оглас -

Најнови вести