Дани Алвес се шеташе низ Барселона во дрес на Дибала од Јувентус, најави ли трансфер? (Фото)

Некогашните соиграчи од Јувентус, Даниел Алвес и Пауло Дибала се стари пријатели и се сретнаа во Барселона, па си разменија дресови од клубовите во коишто играат во моментов.

 

Дибала е пред заминување од Јуве, а Барса е еден од заинтересираните клубови за неговите услуги. Можеби бразилскиот десен бек лобирал Дибала да се пресели во Барселона и повторно да бидат клупски колеги во следната сезона.

Ако успее да ги привлече Аргентинецот, фановите на Барса нема да му замерат на Дани што среде Барселона шеташе во дрес на Јуве.

 

- Оглас -

Најнови вести