Данскиот селектор го повика Борис Џонсон да се разбуди: Не е фер да не ги пуштите нашите навивачи на „Вембли“

Данците сакаат да бидат на „Вембли“ за полуфиналето на ЕП, но тоа засега е тешка мисија.

Слични вести...