Дебитираше како 15-годишно девојче со вајлд-карта, денеска по рекордни 52 обиди, се пласира во финале на гренслем

Упорноста се исплати, а Анастасија чекаше цели 14 години за големо финале на еден од четирите најценети турнири.

Слични вести...