Дедо Мраз на Нејмар му донесе вила со седум спални соби, терен за сквош, гаража за 20 возила… (Видео)

Бразилската супер ѕвезда Нејмар пред неколку дена отпатува во родната земја за да може со најблиските да ги помине Божиќните и Новогодишните празници. По доаѓањето во Бразил, Нејмар реши за Нова година да си се почасти со нова вила.

Недалеку од Сао Пауло, вила која чини малку помалку од три милиони евра, сега е во сопственост на Нејмар. Луксузната вила има седум спални соби, базен, терен за сквош и гаража дури за 20 автомобили.

- Оглас -

Најнови вести