Дејан Станковиќ полуде и почна да пцуе кога дозна дека Митјиланд ја победи Брага (Видео)

Црвена ѕвезда можеше вечерва да обезбеди продолжување во Лигата на Европа и напролет, но голот на Митјиланд во судиското продолжение за победа од 3-2 против Брага им ги замрси сметките на белградските Црвено-бели, кои се први на табелата, но со бод плус од Брага и два од данскиот Митјиланд.

Ѕвезда во последното коло гостува кај Брага во Португалија, а Митјиланд игра со последниот Лудогорец, па можно е Србите да паднат и на трето место, што би значело преселба во Конференциската лига.

Погледнете ја лутата реакција на тренерот Дејан Станковиќ кога виде дека Митјиланд победи против Брага:

- Оглас -

Најнови вести