Дел Потро се повреди и го предаде мечот против Чориќ

Хуан Мартин Дел Потро го предаде мечот против Борна Чориќ откако се здоби со повреда на коленото. Аргентинецот го повреди коленото при крајот на првиот сет, се обиде да игра и покрај болките во коленото, но откако Хрватот стигна до водство од 1-0 (7-5), Дел Потро немаше сили да ја продолжи средбата.

Чориќ во четвртфиналето ќе игра против Метју Ебден, кој претходно беше подобар од Гојовжик со 2-0.

- Оглас -

Најнови вести