Демант од Реал Мадрид: „Ќе играме на клупското СП, одиме по нова титула“

Вистински шок кај светската фудбалска јавност предизвика информацијата дека Реал Мадрид нема да настапи на Светското клупско првенство во САД следната година. Сепак, Карло Анчелоти вели дека неговата изјава е извртена, а официјален демант стигна и од Кралскиот клуб.

„Во ниту еден момент не е доведено во прашање учеството на Реал Мадрид на новото Светско клупско првенство, кое ќе го организира ФИФА следната година. Нашиот клуб ќе се натпреварува според планот, а во натпреварувањето влегуваме со гордост и ентузијазам да ги направиме среќни нашите фанови ширум светот и да се радуваат на нова титула“, се вели во соопштението на Реал Мадрид.

- Оглас -

Најнови вести