Денеска 39 години наполни фудбалерот кој со дриблинг го седна Меси на задник (Видео)

Французинот Франк Рибери, кој во моментов е член на италијанската Салернитана, денеска наполни 39 години.

Легендата на Баерн цели 12 сезони го носеше дресот на гигантот од Минхен, освои многу трофеи со Баварците, а посебно се памети неговиот дриблинг во 2013 година, кога успеа да го седне на задник Лионел Меси.

Ниту еден друг фудбалер не успеал така да го посрамоти Меси.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести