Еден тим нема реми на 16 меча, а друг е експерт за нерешени со 11 „икса“ во 15 дуели

2816 Хобро – Хилерод (19 ч.)

Дуел од првенството на Норвешка, во кое Хобро е единствениот тим кој во 16 кола нема ниту еден нерешен резултат. Хилерод е ривал кој игра отворен фудбал без калкулации и во последните шест кола нема пораз (три победи и три ремиja).

Овие две екипи во изминативе две години играле петпати, а дури трипати било нерешено, а Хобро минимално победувал на два дуела.

Предлог тип: 1Х&2-4 (2.10)

 

1721 Ле Ман – Шатору (21 ч.)

Во ниските лиги на Франција, Ле Ман ја има фаворитската улога против Шатору. Во 12 меча, Шатору има само 12 бода и е во зоната за испаѓање.

Минатата сезона Ле Ман на гости победи убедливо, а дома одигра само 1:1, што ќе биде дополнителен мотив за домашните овојпат да ги освојат сите три бода.

Предлог тип: 1 (1.90)

 

3647 Про Верчели – Новара (20:45 ч.)

Домаќините се во улога на фаворити посебно ако се знае дека ривал им е Новара, која е „фенерџија“ во лигата. Новара освои само пет бода од 12 меча и е единствен тим без ниту една победа.

Кога играат овие два тима, нема повеќе од три погодоци, па освен што се очекува триумф на домаќините, сигурно нема да има голеада.

Предлог тип: 1&0-3 (2.40)

 

2844 УТА Арад – Оцелул (19:30 ч.)

Две екипи кои се речиси израмнети на табелата во романското првенство. Арад е со 18 бода од 15 кола, а Оцелул има еден бод помалку. Делува неверојатно но Оцелул е експерт за нерешени дуели и од 15 средби има дури 11 „икса“.

Во Романија многу често се игра со калкулации и важно е да не загубат, па освен нерешените резултати, ретко кога има повќе погодоци.

Предлог тип: 0-1 I & 0-1 II (1.72)

 

1321 Овиедо – Картахена (21 ч.)

Во втората шпанска лига, Овиедо е клубот со најмалку дадени, но и најмалку примени голови (11:7 гол-разлика во 14 кола). Токму одбраната е таа која носи резултати за Овиедо, тим кој не би требало да има проблеми за да стигне до три бода против Картагена, која е на дното од табелата само со шест бода.

Интересно е дека минатата сезона Картахена ги доби двата меча во првенството, а на последните три меѓусебни меча било гол-гол 3+.

Предлог тип: 1 (1.75)

 

- Оглас -

Најнови вести