Денвер личи на тим со шампионски амбиции, Гордон почна со 13-ка кај Нагетс (Видео)

Еден од најатрактивните кошаркари во НБА дебитираше за новиот тим со неколку забивања во негов стил, а со него Јокиќ и соиграчите имаат високи дострели.

Слични вести...