Десетка квота, а играте само на Баерн Минхен, Манчестер сити и Атлетико Мадрид

Огромна е понудата за денешните мечеви посебно на фудбалски план. Секако во Квоти на ден секогаш има атрактивна понуда, па денешните три натпревари носат вкупна квота од 10,12, а во игра се тројца фаворити.

Баерн гостува кај Бохум и секако дека гостите се големи фаворити. На овој меч се очекува да има погодоци, па затоа понудата е да има барем два гола во прво полувреме, а на крајот да има барем четири погодоци, што носи квота од 2.25.

На гостински терен ќе игра и Манчестер сити и тоа кај Норвич, а понудата е гостите да постигнат барем еден гол во првото полувреме, а на крајот Граѓаните барем три пати да ја тресат мрежата на домаќините, што носи квота од точно два.

Атлетико Мадрид дома треба да ги освои трите бода во дуелот со градскиот ривал Хетафе во меч на кој ќе има меѓу два и четири погодоци, За 1&2-4 гола коефициентот е 2.25.