Десетка квота од три меча, а дуелот на Јувентус и Интер за трофеј е во фокусот

Јувентус и Интер вечерва ќе играа во борба за трофеј во Италија. На неутрален терен, на „Олимпико“ во Рим ќе играат во финалето од Купот, а на вакви дуели е многу тешко да се прогнозира на конечен исход. Затоа најубаво е да се одигра на погодоци, и тоа на една од најатрактивните игри 1-3 I & 1-3 II, што носи коефициент од 2.10.

Ливерпул синоќа победи и сега притисокот е на страната на Манчестер сити да освои три бода на гостувањето кај Вулверхемптон. Триумф на Граѓаните во меч кој ќе има меѓу три и шест голови се вреднува со коефициент 2.10.

Атлетико Мадрид гостува кај Елче, а мадридскиот тим едноставно мора да освојува бодови за да биде сигурен на позиција која носи пласман во Лигата на шампионите и следната сезона. За победа на Атлетико во меч на кој во првото полувреме ќе има барем еден погодок, коефициентот е 2.35.

Вкупниот коефициент на трите меча од денешните Квоти на ден е 10.36.

- Оглас -

Најнови вести