Детал кој никој не го виде: Фјури на Вајт му изби златен заб од устата (Видео)

Дилијан Вајт кога беше нокаутиран од Тајсон Фјури во боксерскиот спектакл на „Вембли“ во тешка категорија освен што го загуби мечот, загуби и еден златен заб.

Фјури во шеста рунда го нокаутира Вајт и го задржа шампионскиот појас во ВБЦ верзијата, а малкумина, или можеби никој, не забележа дека при аперкатот со кој беше завршена борбата, на Вајт од устата му летна еден златен заб, па ќе мора во следниот период да посети и забар.

Погледнете забавена снимка на која се гледа како лета златниот заб:

- Оглас -

Најнови вести