Девојче од Јапонија има само 14 години, а растура во Формула 4

Јапонското чудо кое уште четири години ќе нема возачка дозвола, победи на доминантен начин на својата дебитантска трка.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *