Џек со гол му се препорача на Манчестер јунајтед, ќе биде првото зимско засилување за Црвените ѓаволи

Капитенот на Астон вила е на врвот на списокот со засилувања во следниот рок кај најтрофејниот англиски клуб.

Слични вести...