Џорџо Кјелини го постигна својот прв гол за Лос Анџелес (Видео)

Лос Анџелес ФК и шеста година по ред победува на првиот натпревар во сезоната во МЛС лигата, а овојпат јунакот беше неочекуван, бидејќи игра одбрана, тоа е Џорџо Кјелини.

Италијанскиот ветеран го даде првиот гол за ЛА сезонава, и придонесе за победата од 3-2 против Портланд.

За Кјелини, ова беше 15-ти настап во дресот на Лос Анџелес.

https://twitter.com/i/status/1632145618637553665

- Оглас -

Најнови вести