Дибиров предупредува: Без потценување против Кристијанштад

Вардар повторно знае само за победи, македонскиот првак гази сè пред себе во новата сезона, а нов предизвик е шведскиот тим Кристијанштад.

Во сабота, од 17.30 часот во Скопје ќе се игра мечот од второто коло во Лигата на шампионите, а од таборот на „црвено-црните“ предупредија да нема опуштање.

„Лани нè намачија. Имавме проблеми против нив на гостувањето. Играат брз и динамичен ракомет и инсистираат на контри, кои им се многу опасни. Не смееме да се опуштиме, ова е Лига на шампиони и секој кикс скапо се плаќа“, вели Тимур Дибиров.

Вардар приреди мини-сензација во првото коло со триумф против актуелниот европски првак Монпелје на гостински терен, па сега бара потврда на многу важната победа со нова против Кристијанштад.

Билансот на Вардарци против шведскиот тим е одличен, со шест победи на исто толку натпревари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести