Дилета е спремна за „Ел Класико“, чиј дрес ѝ стои поубаво, на Барса или на Реал?

Иако денеска фудбалска Италија ќе се тресе поради дербијата Лацио – Рома и Интер – Јувентус, за новинарката Дилета Леота, нема дилеми кој е меч на денот: шпанското Ел Класико помеѓу Барселона и Реал Мадрид.

Девојката на голманот Лорис Кариус, на Инстаграм објави монтирана фотографија на која таа е во дресовите на двата шпански гиганти.

Сино-црвено или бело, изборот е ваш!

- Оглас -

Најнови вести