Дилета ќе позира гола доколку играчите на Барса против Баерн ја исполнат квотата од 51 во Sport Life (ФОТО)

Според информациите кои што кружат по медиумите, прекрасната Дилета Леота им ветила на фудбалерите на Барселона дека ќе позира гола, доколку тие направат чудо против Баерн Минхен.

Италијанската новинарка наводно им рекла на играчите на каталонскиот тим да слават со три гола разлика против Баерн Минхен и тоа на „Алијанц арената“.

Навистина е тешко да се верува дека овој меч би завршил 3:6, но за да биде 0:3, во Sport Life има коефициент од 51, па вреди да се проба.

Сè уште ваквата информација не е потврдена од Дилета, но ние за секој случај ќе навиваме за триумф на Барса од 3:0.

- Оглас -

Најнови вести