Добри вести за Македонија: Митревски веќе е на пат и можно е да игра против Црна Гора

Никола Митревски ќе ѝ се приклучи на ракометната ракометна репрезентација на Македонија откако доби два негативни теста.

Репрезентативниот чувар на мрежата ќе му биде на располагање на селекторот Кире Лазаров со сигурност за мечот против Данска, додека за утрешната средба против Црна Гора останува неизвесен.

Тој во моментов е на пат кон Дебрецин, каде што ќе биде дел од експедицијата, со што ќе добиеме дополнително засилување на голманската позиција, каде што сега го имаме одличниот Мартин Томовски.

- Оглас -

Најнови вести