Добро е што никој не настрада, најсилниот фудбалер на светот од радост ги смачка соиграчите (Видео)

Вајкомб во 98-мата минута се спаси од пораз против Сандерленд, а кога изедначија на 3-3, играчите на Вајкомб се фрлаа еден врз друг. Како „цреша на врвот на тортата“ беше Адебајо Акинфенва, кој важи за најсилен фудбалер на светот.

Акинфенва, кој има над 100 килограми, прво танцуваше, па скокна врз кулата од играчи. Сигурно не им беше пријатно на тие под него. Погледнете:

- Оглас -

Најнови вести