Дојде време за финалето на Спортска, одиграјте, крајот може да го украси делото

До 15:30 часот трае шансата да ги одиграте вашите фиксови од последното 31 коло на Спортска прогноза. Од помудените 13 мечеви кои се издвоени од Топ 5 лигите во Европа, преку 70 отсто чекаат Интер да победи против Лацио, а слични шанси за победа се даваат и на Монца против Фросиноне, Сасуоло против Калјари, како и двата бундеслигашки дуели меѓу Унион Берлин – Фрајбург и Вердер – Бохум, а фаворити се домаќините.

Целта на сите прогнозери е да стигнат до Среќна 13-ка, односно да се обидат да ги погодат сите 13 фиксови. За перфектно одиграно коло прогнозерот може да си одбере еден од подароците (Смарт Тв Самсунг 55” 4K, Xiaomi Електричен Тротинет, PlayStation®5).

За 12 погодени се добива ваучер од Sport Life во вредност од 1.000 денари, а 11-ката вреди 500 денари ваучер. Во претходното коло имаше 12-ка и многу малку фалеше за перфектен тип. Затоа и треба да се искористи последното коло да се покаже знаењето во прогнозирањето кое може да ви донесе и убави подароци.

- Оглас -

Најнови вести