Долгододишниот цимер на Меси повеќе не игра фудбал, а тој не сака друг (Фото)

Фудбалерот на ПСЖ, Лионел Меси, за првпат откако е дел од репрезентацијата на Аргентина нема да има цимер на големо натпреварување.

На социјалните мрежи се појави фотографија од хотелот во кој е сместена репрезентацијата на Аргентина и на вратата од собата во која е сместен Меси стои само неговото име, додека први соседи му се Родриго де Паул и Николас Отаменди.

Меси повеќе од 10 години беше цимер со Серхио Агуеро, кој поради проблеми со срцето, минатата година мораше предвреме да ја прекине кариерата, а најголемата ѕвезда на Гаучосите очигледно е дека не сака нов цимер.

Аргентина на СП во Катар е дел од групата Ц заедно со Саудиска Арабија, Мексико и Полска.

- Оглас -

Најнови вести