Домаќините се големи фаворити за победа на сите пет меча во НБА

Во најсилнта кошаркарска лига, НБА, ноќеска се играат пет натпревари, а според коефициентите во Sport Life, треба да има доминација на домаќините. Филаделфија, Феникс и Лос Анџелес лејкерс без проблеми треба да ги добијат натпреварите пред своја публика во дуелите со Кливленд, Портланд и Јута.

Атланта има предизвик да се радува во дуелот со Индијана, а како најнеизвесна се очекува да биде пресметката меѓу Орландо и Торонто.

Дури 40-мина кошаркари се дел од понудата „плус-минус“ поени. Речиси сите први ѕвезди на екипите се на граница од 20+ поени, но има и други играчи кои не се толку експонирани, а знаат да бидат одлична комбинација за добитен тикет.

- Оглас -

Најнови вести