Домаќински Супер тип: Од 16-те меча, на 14 зголемена е квотата за единица

Зголемените квоти во Супер типот на Sport Life за денеска нудат стандардна понуда од 16 натпревари од неколку различни спортови, а може да се одиграат одлични џокери во текот на целиот ден со избор и на два хокејски дуели по полноќ.

Стартот е со тенис веќе од 12.30 часот, кога ќе почне дуелот на Азаренка и Голубиќ, а и наредните три предлози се со зголемени квоти за тениски пресметки. Квотите за фаворитите се супер, од 1.55 до 1.70.

Понудата во Супер типот нуди и многу фудбал, а само за два меча квотата е зголемена за победа на гостите. Тоа се дуелите ХИФК – Хелсинки и Манчестер јунајтед – Челзи. Ако верувате дека Сините ќе слават на „Олд Трафорд“, во Супер типот имате екстра квота од 2.40, каква што има само во Sport Life.

Добри џокери се и двата меча од европските купови. За победа на Вест хем против Ајнтрахт квотата е 2.10, а за победа на Феенорд над Марсеј е 2.30.

- Оглас -

Најнови вести