Домашно производство – Казахстан ќе игра против Македонија само со еден интернационалец

Селекторот Талгат Бајсуфинов повика 18-мина играчи и двајца голмани, а вкупно дури 19-мина играат за клубови во домашното првенство.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *