Дончиќ е маестрален, Далас пак води во серија каква што НБА не памети (Видео)

Лука постигна 42 поени со 14 асистенции и 8 скока, а Маверикс има предност од 3:2 против Клиперс, во плејоф-пресметка во која само гостите победуваат.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *