Дончиќ како Пикасо – Рекордна сума платена за НБА картичката од дебитантската сезона на Словенецот (Фото)

НБА-сензацијата ги урна сите рекорди, а сумата што е платена за фотографијата со неговиот лик од деби-сезоната е неверојатна.

Слични вести...