Досега не сме го виделе во вакво светло, Халанд тргна физички да се пресмета со играч на Њукасл (Видео)

Фудбалерите на Манчестер сити со 2:0 го совладаа Њукасл во рамки на 26-то коло во Премиер лигата, а дуелот го одбележа и Ерлинг Халанд, кој тргна физички да се пресмета во играч на Чавките.

Во 70-та минута, дојде до мешаница на теренот, а меѓу највоинствените беше токму Халанд кој сакаше физички да се пресмета со дефанзивецот на Њукасл, Ден Бирн.

Тие во еден момент се фатија за дресовите, а поголем инцидент спречија нивните соиграчи кои успеа да ги раздвојат.

https://twitter.com/i/status/1632031945029824512

 

- Оглас -

Најнови вести