Драма на атлетското ЕП во Рим: Додека го славеше бронзениот медал, остана без пласман на подиум (Видео)

Шпанската атлетичарка, Лаура Гарсија-Каро, остана без бронзениот медал на трката во 20 километри брзо одење на Европското првенство во Рим, откако на последните метри од трката со шпанското знаме околу вратот го славеше третото место, но во тие моменти ја помина украинката Олјановска, па шпанката заврши како четврта.

- Оглас -

Најнови вести