Драма на „Ванда Метрополитано“, Луис Суарес постигна гол што е вреден за титула (Видео)

Најголемото летно засилување на Атлетико Мадрид со погодок во 88-мата минута донесе голем пресврт и победа од 2:1 против Осасуна, а Јорганџиите останаа лидери пред дуелите во последното коло.

Слични вести...