Две бомби ја „здрмаа“ Европа: не се знае дали е поубав голот на Де Лихт или на Сон (Видео)

Во моментов низ топ лигите во Европа се играат доста натпревари, па паѓаат и убави голови, од кои се истакнуваат два и мора да ги видите.

Едниот е на Хеунг Мин Сон од Тотенхем кој постигна спектакуларен гол против Брајтон и стана прв Азиец со 100 голови во англиската Премиер лига.

https://twitter.com/i/status/1644705626449145856

Другата бомба беше на Матајс Де Лихт од Баерн. Холанѓанецот е дефанзивец и ретко дава голови, па изненади многумина со овој проектил кој заврши во мрежата на Фрајбург.

https://twitter.com/i/status/1644712948785463297

- Оглас -

Најнови вести