Две сезони во низа: Пеп Гвардиола е најдобриот менаџер во Премиер лигата

Неговиот Манчестер сити ја одбрани титулата во Премиер лигата, па сосема заслужено ова признание заврши во рацете на Шпанецот.

Слични вести...