Две сигурни кошарки и еден „пенал“ во фудбалот носат квота над 12

Кошаркарско-фудбалска е комбинацијата од трите денешни меча во Квоти на денот. Виртус Болоња е фаворит во дуелот против Милано во италијанскиот плејоф, па тука би се одиграло 1-1, односно домаќините да водат на полувреме и на крајот да победат, што носи коефициент од 2.10.

Иста е играта, односно комбинацијата во НБА-финалето, каде што Бостон е домаќин на Голден стејт. Воините водат со 3:2 во победи, што значи дека Бостон не смее да си дозволи кикс на домашен терен и противникот токму на нивен паркет да се радува на шампионскиот трофеј. За играта 1-1, квотата е 2.15.

Од фудбалската понуда, Палмеирас е домаќин на Атлетико и тука се очекува победа на домаќините, и тоа во меч на кој Палмеирас треба да постигне три гола за 1&T13+ коефициентот е 2.75.

Ако ги одиграте сите три меча на еден тикет, вкупниот коефициент што ќе го добиете е 12.41.

- Оглас -

Најнови вести