Е навистина е Крал на кошарката – Леброн Џејмс играше половина час и приреди новогодишен спектакл (Видео)

Леброн Џејмс го оправда епитетот Крал на кошарката и со брилијантна претстава во која постигна 43 поени и имаше 14 скока потврди дека е еден од најдобрите играчи на сите времиња.

Во победата на Лос Анџелес лејкерс против Портланд со 139:106 Кралот Џејмс играше нешто помалку од половина час и успеа да постигне повеќе поени од минати минути на паркетот.

Непосредно пред Нова година, на 30. декември Џејмс наполни 37 години, но се уште игра на врвно ниво и е еден од најдобрите кошаркари на сите времиња.

- Оглас -

Најнови вести