Еден пораз за двоен зијан – Барти испадна на Роџерс купот и го губи првото место на ВТА

Австралијката загуби од Софија Кенин во раната фаза на турнирот во Торонто и ако вечер Наоми Осака победи ќе ја смени на врвот на ВТА листата

Слични вести...