Еден тип, 12 парови, 195.000 денари во џеб

Системот со кој се добива, не се менува. Во саботата, во обложувалницата на „Спортлајф“ на „Рузвелтова“ во Скопје, наш типувач само со 50 денари успеа да добие 195.947 денари, со бонус од 55.984 денари, користејќи само еден тип, односно со новата игра, 1 до 3 гола во прво полувреме и 1 до 3 гола во второ полувреме. Најмалиот коефициент во неговиот тикет е 1.78, додека најголема квота за овој тип ја погоди на мечот Хетафе – Атлетико Мадрид со квота од 2.35, средбата која заврши со 2-0 во корист на „јорганџиите“, а реализираа по еден погодок во двете полувремиња.

Типувачот погоди 12 парови, меѓу кои погодени се три парови од Серија А и три парови од Премиер лигата. Исто така три парови се од германските првенства, односно Бундеслига и Бундеслига 2, како и два парови од Ла Лига.

И ВТОРИОТ ТОП ТИКЕТ ВО СКОПЈЕ, ТИПОТ ГОЛ-ГОЛ Е ВИСТИНСКИ ПОГОДОК

Наш редовен уплатувач во „Спортлајф“ кај Зелено Пазарче си ја пробал среќата со натпреварите кои се играат на јужноамериканскиот контитент, односно мечевите кои се играат во доцните часови. Со типот да има барем по еден гол и за двете екипи во текот на целиот меч (ГГ), типувачот одлучил да игра натпревари на кои не често се тресе мрежата, но ризикот очигледно се исплатил, па погоди осум парови со вложени 280 денари, а доби 169.962 денари и бонус од 12.589 денари.

ТИПУВАЧ ОД ПРОБИШТИП ВЕРУВА ВО ДОМАЌИНИТЕ КОИ ДАВААТ ПО ДВА ГОЛА НА ПОЛУВРЕМЕ

Типувач од Пробиштип одигра пет парови на кои очекуваше домаќините да погодат најмалку два погодоци во првото полувреме. Со уплата само од 20 денари, типувачот си доби 78.075 денари, а погоди коефициенти кои се движат од 4.60, до 6.25.

ИАКО ВО НАШИТЕ ОБЛОЖУВАЛНИЦИ МОЖЕ ДА СЕ ОДИГРААТ ДО 40 ПАРОВИ НА ЕДЕН ТИКЕТ, ДОВОЛНИ СЕ САМО ТРИ ТИПОВИ ЗА ГОЛЕМА ДОБИВКА

Типувач од Велес си ја проба среќата со тип – играта ГГ во прво и второ полувреме, односно двете екипи да дадат барем по еден гол во двете полувремиња. Со уплата само од 20 денари, типувачот си замина дома со 54.000 денари.

 

- Оглас -

Најнови вести