Една објава може да е проблематична за Новак и не се поклопува со доказот од неговите адвокати (ФОТО)

Адвокатите на Новак Ѓоковиќ пред австралиските власти покажаа дека тој бил позитивен на Ковид-19 на 16-ти декември, 2021 година.

Сепак тој доказ е под прашалник бидејќи на социјалните мрежи на светскиот рекет број еден, има објава еден ден подоцна како тој присуствува на манифестација и се сликал со луѓе.

Останува да се види каква ќе биде одлуката и дали можеби поради оваа објава, на Ѓоковиќ нема да му биде дозволен настап на ОП на Австралија.

- Оглас -

Најнови вести