Ефикасен фудбал ќе се игра во Белорусија, Египет, Мароко, Шведска и Тунис (Фото)

3531 Витебск – Торпедо Ж. (18:45)

Ефикасен меч со голови во двете полувремиња се очекува во првенството на Белорусија, на натпреварот помеѓу Витебск и Торпедо Жодино. Двете екипи имаат ист број постигнати и примени голови во првенството, во просек околу два по натпревар.

Предлог тип: 1-3I&1-3II (1.95)

 

5854 Фарко – Ал-Ахли К. (18:00)

Најдобриот египетски клуб, Ал-Алхи од Каиро, има неверојатно заостанување од 23 бода зад лидерот Пирамидс, но и уште поневеројатни осум натпревари помалку. Тоа би значело дека ако победат на сите, ќе бидат први. Нивниот маратон од одигрување на заостанатите натпревари започнува денес, со гостински натпревар против Фарко, екипа од зоната за испаѓање. На четирите меѓусебни натпревари, Ал-Ахли има три победи, а само еден натпревар завршил нерешено.

Предлог тип: 2 & 1+I&1+II (2.35)

 

5614 ФАР Рабат – ФУС Рабат (19:00)

Градските дерби-натпревари секогаш носат неизвесност, но мароканското дерби помеѓу ФАР и ФУС од Рабат нема да биде неизвесно. Домашниот ФАР Рабат има предност дури од 25 бода на табелата, а води голема борба со Раја Казабланка за титулата. ФАР Рабат во овој меч влегува со серија од пет натпревари без пораз во сите натпреварувања.

Предлог тип: : 1 & 3+ (2.19)

 

2621 Оргрите – Сундсвал (19:00)

Дуел од шведското првенство на екипи од долниот дел на табелата кои немаат друг избор, освен да победат. На последните шест меѓусебни натпревари овие две екипи немаат одиграно нерешено, а Оргрите нема нерешено и на последните шест меча во сите натпреварувања.

Предлог тип: 12 & 3+ (1.95)

 

6875 Бизертин – Татуине (17:30)

Екипите на Бизертин и Татуине се натпреваруваат во лигата за опстанок од првенството на Мароко. Двете екипи си го имаат обезбедено опстанокот, па попладнево ќе играат меч без резултатско значење. Сепак, домашните се големи фаворити со оглед на тоа дека имаат две победи на последните три меѓусебни натпревари.

Предлог тип: 1 & 1+ второ (1.77)

 

- Оглас -

Најнови вести